تقدیم به دوستان

مطالب

 

 

 

**میوه ها و سبزیجات ، از موادی هستند که به خاطر مغذی بودن شان ، همیشه مورد توجه محققان بوده اند و پزشکان هم توصیه زیادی به مصرف این مواد دارند . یکی از میوه هایی که خواص درمانی و تاثیر شگفت انگیز آن بر پوست ، از قرن ها پیش مشخص شده ، سیب است و همان طور که شاعر هم گفته و همه مادر کودکی زمزمه می کردیم ، «سیب میوه بهشته ، هر کی ندونه زشته!»

** آب میوه سیب ، علاوه بر درمان نارحتی پوستی ، می تواند باعث لطافت آن شود . برای این کار کافی است یک فنجان آب سیب را به آب درون وان اضافه کنید و داخل وان دراز بکشید تا پوست تان نرم و تمیز شود . هم چنین ، اسید مالیک موجود در آب سیب ، به عنوان ماده آنتی اکسیدان عمل می کند .

 

 

 

 

 

 

** آغاز فصل پاييز به معناي وارد شدن به فصل انواع سيب‌هاست كه از ديرباز به عنوان مظهر سلامتي شناخته شده‌اند.سيب منبع خوبي از انواع ويتامين‌هاست كه افزودن آن به رژيم غذايي نه تنها به سالم ماندن بدن كمك مي‌كند، بلكه طول عمر را افزايش مي‌دهد.

همچنين نوعي فيبر در سيب وجود دارد كه براي سلامتي بسيار مفيد است. اين در حالي است كه تازه‌ترين تحقيقات به نقش سيب در كاهش كلسترول خون اشاره مي‌كند.

به گفته پزشكان در صورتي كه به مدت 2 ماه روزانه 3 عدد سيب مصرف شود، سطح كلسترول خون 20 درصد پايين مي‌آيد..

علاوه بر اين سيب شانس ابتلا به سرطان را در افراد كاهش مي‌دهد. در مورد اثر ضد سرطاني سيب بيش از ساير سرطان‌ها به سرطان ريه و پروستات اشاره مي‌شوبايد گفت كه سيب دشمن فشار خون، ديابت و بيماري هاي قلبي است و به همين دليل مصرف آن موجب مي‌شود كه عمر افراد طولاني‌تر شود.

البته اين خاصيت سيب تا كنون بار‌ها مورد توجه قرار گرفته و به آن اشاره شده است. اما شايد كمتر كسي بداند كه سيب از ريزش مو هم جلوگيري مي‌كند.

پس از اين پس با علاقه بيشتري سيب بخوريد و در سبد خريد ميوه‌هاي خود اين ميوه همه فن حريف را از قلم نيندازيد.

 

 

** به  گفته محققان علوم تغذيه سيب ميوه اي است که در تامين خون و حفظ طراوت و زيبايي پوست نقش مهمي ايفا مي کند.

 

** سيب ميوه اي است سرشار از ويتامين هاي A ، B ، C ، املاح کلسيم، پتاسيم، منيزيم، فسفر، آهن و گوگرد که در اين ميان نقش گوگرد در تقويت سلول هاي پوستي غيرقابل ترديد است  .  به گزارش سلامت نيوز به نقل ازپايگاه اطلا ع رساني آبزرور، محققان تغذيه به نقش سيب در طراوت و شادابي پوست، اذعان کرده اند و آن را براي تامين خون و حفظ طراوت و زيبايي پوست مهم شمرده اند. آهن موجود در سيب در درمان کم خوني، ضعف و رنگ پريدگي نيز موثر شناخته شده است

 

 

 

 زندگی سیبی ست .. گاز باید زد با پوست ! 

** پوست سيب براي درمان چين و چروك صورت مفيد است و همچنين باعث مي شود پوست طراوت و شادابي خود را از دست ندهد. پوست سيب براي شفافيت و طراوت پوست مي تواند بسيار مفيد واقع شود و خود سيب هم كه داراي فسفر و اسيدهاي طبيعي است براي بهتر كاركردن مغز، معده و جگر مفيد است.

** اشخاصي كه با آب سيب صورت خود را مي شويند به پيري پوست و چين و چروك صورت خيلي كم دچار مي شوند. همچنين سيب براي بهبود بيماري هاي كبد، اگزما، رماتيسم و كندي حركت خون د ر رگ ها بسيار خوب است

+ نوشته شده در  دوشنبه بیستم مهر ۱۳۸۸ساعت ۷:۲۶ قبل از ظهر  توسط ابراهیم  |